A tudatosan élő emberek napjainkban erre a témára nagyon odafigyelnek. Minden ember szeretne egészséges lenni, azonban a népesség csupán elenyésző 10%-a tesz is érte, hogy megőrizze egészségét, és most nem arra gondolok, hogy bizonyos betegség esetén orvoshoz fordul. Az egészséges életmód eléréséhez nem szükséges semmi más csupán, az hogy odafigyeljünk a táplálkozásunkra, valamint mozogjunk eleget. Nagyon fontos odafigyelnünk arra, hogy megfelelően pótoljuk a szervezet számára esszenciális vitaminokat, erre már rengeteg mód van. Az egészséges életmódban a táplálkozásnak nagyobb szerepe van, mint a testmozgásnak, ezt fontos megjegyeznünk. Igaz, azonban az hogy a média, napjainkban tele van olyan hirdetésekkel, amelyek azt hivatottak a hallgatók, vagy a nézők tudtára adni, hogy a mozgás sokkal fontosabb az egészséges életmód eléréséhez, mint a táplálkozás! Mozogni azonban nem mindenkinek van ideje, a mai rohanó világban. Táplálkozásunk során fontos a következőket szem előtt tartani: ahhoz hogy elmondhassuk magunkról, hogy az amit eszünk egészséges, ahhoz alaposan utána kell járni az adott élelmiszer, vagy vitaminkészítmény összetevőinek.
Az immunrendszer működése
Az immunrendszer a szervezet védelmi rendszere, melynek 70-80 %-a a belekben helyezkedik el. Ha a bélrendszer egészséges, nagy az esély arra, hogy az immunrendszer erős. Ha a bélrendszer beteg, helyre kell állítani a bélflórát, egyébként nem várható, hogy az immunrendszer betöltse védelmi feladatát.
Egy kínai közmondás szerint „a halál a belekben lakozik”. Ezek szerint az élet is.
Tehát az immunrendszer részben táplálkozásfüggő. Elenyésző a született immun gyenge emberek száma. Magyarországon nagy tömegek – az immun gyengék 99%-a – életmód alapon gyengítette le, tette tönkre immun rendszerét. Ez bizonyos szempontból jó hír: ugyanis ki-ki saját maga orvosa lehet, ha jó döntést hoz a táplálkozására és az életmódjára vonatkozóan.
A jó immunrendszer harmonikusan működik. Egy feladatra számtalan megoldást tud, s a pillanat töredéke alatt a leghatékonyabbat választja. Minden immunsejt tud a másikról. Egyszerre több tízezer féle feladaton dolgoznak. Több millió információ áramlik az emberi szervezetben másodpercenként. Az immunrendszer tíz millióféle antigént képes felismerni a pillanat töredéke alatt: Ki az? Mit akar? Hova megy? Feltartóztatja a rosszat, illetve tovább engedi a jót. Bonyolult és csodálatos mechanizmus. Valóságos csoda az emberi test!
Az „immun-rendőrség” a „kirakat-elmélet” alapján dolgozik. Minden sejt köteles az „immun-rendőrség” munkáját azzal könnyíteni, hogy kiplakátolja az ablakára: ki ő? A jól működő immunsejtek hármas feladatot látnak el: a szervezetbe betolakodó vagy ott kialakult idegen sejteket felismerik, elpusztítják és eltávolítják. Jó immunrendszer esetén a sejtek nem hazudhatnak. A gyönge immunrendszerben viszont korrupció van: az immunrendszer lefizetett rendőrei etikátlanok: nem végzik el a fenti feladatokat, sőt részt vesznek az ellenségromboló munkájában. Pl. minden ember szervezetében folyamatosan képződnek a ráksejtek, de ettől nem leszünk rákbetegek. Az immunsejtek ugyanis folyamatosan monitorozzák, megjelölik, elpusztítják és elszállítják a ráksejteket. A ráksejt célja, hogy a jelölését (ami számára a halált jelenti) leradírozza. Képes rá, leveti a halálos címkéjét s átragasztja az egészséges sejtre, tehát az egészséges pusztul el a ráksejt helyett. A ráksejt véralvadást imitál önmaga körül, ezáltal a jelölése füstös, homályos lesz, ilyenformán is védi magát.
Az immunrendszer korrupciója az életmóddal befolyásolható. Ne gátoljuk, hanem segítsük az immunrendszer optimális működését. Fontoljuk meg az alábbi tényezőket, s változtassunk, ha szükséges.
1./ A nagy mennyiségben fogyasztott olaj, állati zsiradék, cukor és fehér liszt gátolja az immunrendszer működését.
2./ Beteg bélrendszer esetén nincs optimális immunrendszer! Célszerű béltisztító kúrákat végezni ilyen esetben.
A rostban szegény táplálékok hirtelen vércukor emelkedést eredményeznek, gyöngítik az immunrendszert is. A rostban gazdag ételek fogyasztása nagyon fontos: stimulálják az immunrendszert. Ezekből több vitamin és ásványi anyag szívódik fel, egyenletes elosztásban, lassabban.
3./ Az állati termékek (hús, tej- és tejtermékek, sajt, tojás) és a növényvédő szerek gyengítik az immunrendszert. Részesítsük előnyben a növényi alapú táplálkozást, ezen belül is a bio élelmiszereket.
4./ Az erős, fűszeres, zsíros, nehéz főtt ételektől az immunrendszer teljesen megbénul! Vacsorára egyáltalán ne fogyasszunk ilyeneket. Sőt az ilyen ebéd utáni pihenés is ugyanazt váltja ki! A hasnyálmirigy, a gyomor és a bélrendszer károsodik mély alvás esetén, ha megterhelt gyomorral feküdtünk le. Étkezés után inkább sétáljunk egyet!
5./ A váltóvizes fürdők, a szauna 10-10 %-kal növelik az immunsejtek működését.
6./ A negatív stressz immun gyöngítő tényező. Viszont a pozitív érzelmek (öröm, szeretet, békesség, kiegyensúlyozottság stb.) erősítően hatnak.
7./ A nagy mennyiségű ételadagok helyett a táplálékbevitel általános csökkentése igen hasznos! Sohase bánd, ha kevesebbet ettél!
Részesítsük előnyben a nyers salátákat, gyümölcsöket, frissen préselt leveket: ezek fitoaktív anyagok, megszüntetik a hiány betegségeket.
Ügyeljünk a megfelelő folyadékbevitelre! Egy felnőtt ember napi adagja 2 liter tiszta víz, amit célszerű lenne délután 5 óráig elfogyasztani.
8./ Az éjfél előtti és a hajnal előtti alvás gyors immunműködést segít elő. Az éjszakába menő krimik helyett inkább időben feküdjünk le.
Ingyenes tájékoztatókat tartunk, az egészségünk érdekében,
egészségi állapot felméréssel egybekötve.
Minden héten akár kettőt is, a nagyszámú érdeklődés miatt!
Helyszín: Budapest, XXII. kerület, de külső helyszínre is szívesen kitelepülünk!
Bejelentkezni: Anikónál a 0630/337 0641 -es telefonon, vagy a mannier@gmail.com e-mail címen lehet.